راهنمای خرید

راهنمای خرید یخچال و فریزر

راهنمای خرید یخچال

وقتی صحبت از یخچال و فریزر می‌شود، امروزه گزینه‌هایی بسیار فراتر از گرفتن یک لیوان آب یخ بدون نیاز به باز کردن درب پیدا می‌شود. با استفاده از پنل‌های سفارشی می‌توانید یخچالی توکار درست مثل کابینت‌های آشپزخانه خود تهیه کنید. و چهار درب را فراموش کنید. بعضی از مدل‌های جدید دارای پنج در هستند. حتی می‌توانید یک کشوی یخچالی را بیرون بیاورید و آن را پر از نوشابه‌های سرد کنید. راهنمای خرید یخچال ما به شما کمک می‌کند نوع مناسب برای خانواده خود را انتخاب کنید، فضای واقعی قابل استفاده را به شما نمایش می‌دهد و می‌توانید کم سروصداترین مدل را پیدا کنید که هم شما و هم مواد غذایی‌تان راحت باشد.

مدل های محبوب یخچال

یخچال‌ها ممکن است به اندازه تلفن‌های هوشمند و رایانه‌ها پیشرفته به نظر نرسند، اما تولیدکنندگان همچنان سعی در نوآوری آن‌ها دارند، حتی اگر برخی از این نوآوری‌ها کمی پیچیده به نظر برسند.

سامسونگ به بسیاری از مدل‌های فرانسوی و ساید بای ساید خود صفحه نمایش لمسی و دوربین بزرگی را اضافه کرده است که شامل برنامه‌هایی برای دستور العمل‌ها، تماشای تلویزیون، پخش موسیقی و کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند است. ال جی دارای مدل‌هایی است که می‌توان بدون باز کردن در از محتویات یخچال باخبر شد، و همچنین یک ویژگی برای یخ اضافه کرده است که گلوله‌های یخی بزرگ را برای انواع نوشیدنی‌ها ارائه می‌دهد. شرکت GE در یخچال‌ها قسمت مخصوص قهوه‌ساز نیز اضافه کرده است. بسیاری از تولیدکنندگان در حال ایجاد یخچالی هستند که شامل یک درب بیرونی کوچک برای دسترسی آسان به وسایل موجود در قفسه‌های درب باز می‌شود.

چیزی که خیلی پیچیده نیست، ترجیحات مصرف‌کننده در مورد یخچال است. طبق جدیدترین نظرسنجی، درهای فرانسوی 64 درصد از یخچال‌های جدید خریداری شده در سال 2019 و نیمه اول سال 2020 را تشکیل می‌دهند، و پس از آن ساید بای ساید با 20 درصد، فریزرهای پایین با 6 درصد و فریزرهای برتر و توکار با هرکدام 5 درصد. خرده‌فروشان نیز این روند را دنبال می‌کنند. طبق شرکت تحقیقات بازار Gap Intelligence ، درهای فرانسوی 61 درصد انتخاب در فروشگاه‌ها را تشکیل می‌دهند.

یخچال ها را چگونه ارزیابی می‌کنیم؟

ما برای آزمایش کردن هر یخچالی ابتدا آن را با سنسورهای دما سیم‌کشی می‌کنیم. سپس برای ارزیابی کنترل ترموستات و یکنواختی دما، آن را برای بیش از یک ماه در محفظه کنترل شده دما نگه می‌داریم.

مهندسان آزمایش بیش از 4/5 میلیون قرائت دما را برای هر مدل جمع‌آوری می‌کنند تا نقاط گرم و سرد را تشخیص دهند و مشخص کنند کدام یخچال‌ها بیشتر از بقیه غذای شما را تازه نگه می‌دارند. نتایج نشان می‌دهد که بسیاری از یخچال‌ها به راحتی وظیفه اصلی خود را انجام نمی‌دهند، و این می‌تواند به معنای هدر رفتن مواد غذایی بیشتر و هزینه بیشتر برای مواد غذایی باشد.

برای آزمایش محفظه‌های یخچال فریزر، مهندسان ما وسایل را پر از جعبه‌های اسفناج منجمد می‌کنند، سپس کیفیت و مدت زمان منجمد ماندن آن‌ها را ارزیابی می‌کنند.

علاوه بر این‌، ما ظرفیت ذخیره‌سازی قابل استفاده را اندازه‌گیری می‌کنیم، که به ندرت با ادعای اولیه تولیدکنندگان مطابقت دارد. سپس مهندسان ما از این اندازه گیری‌ها برای محاسبه بازده انرژی استفاده می‌کنند.سرانجام، از داده‌های نظرسنجی جمع آوری شده از اعضا بر روی هزاران یخچال برای قضاوت در مورد قابلیت اطمینان و رضایت پیش‌بینی شده مالکان برای هر مارک و نوع یخچال استفاده می‌شود.

همه این داده‌ها به صورت یک امتیاز کلی برای هر مدل در جدول رتبه‌بندی یخچال ما نشان داده شده است، که در هر زمان مشخص بیش از 300 مدل را شامل می‌شود.

انتخاب استایل یخچال

یک پیکربندی یخچال وجود دارد که متناسب با هر خانوار است. مدل‌های درب فرانسوی به دلیل زیبایی بالا از محبوبیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. برخی از مصرف‌کنندگان راحتی فریزرهای پایین را که غذاهای تازه را در سطح چشم قرار می‌دهند ترجیح می‌دهند. در اینجا چیزهایی است که شما باید بدانید تا بهترین انتخاب را انجام دهید، ذکر شده‌اند. برای چگونگی عملکرد مدل‌ها در اندازه‌ها و سبک‌های مختلف، به رتبه بندی کامل یخچال ها مراجعه کنید.

فریزر در قسمت بالایی یخچال

فریزر در قسمت بالایی یخچال

این یخچال‌های سنتی برای ذخیره‌سازی زیاد در یک مکان نسبتاً کوچک مناسب هستند. آن‌ها معمولا بیشترین فضا را به نسبت خود ارائه می‌دهند. (عرض آن‌ها بین 28 تا 33 اینچ متفاوت است.) تولیدکنندگان ادعا می‌کنند که ظرفیت آن‌ها 23 فوت مکعب است، اما آزمایشات ما نشان داد که ظرفیت استفاده متوسط ​​17 درصد کمتر است.

فریزر در قسمت پایینی یخچال

فریزر در قسمت پایینی یخچال

عرض‌ها از 24 تا 36 اینچ متغیر است و ظرفیت‌های ادعا شده به 30 فوت مکعب نیز می‌رسند، اگرچه فضای قابل استفاده در مقایسه با مدل‌های مشابه که فریزر در قسمت بالایی است، کمتر می‌باشد. (و اینکه هزینه بالاتری نیز دارند.) به جای اینکه فریزر که بسیاری از افراد کمتر از آن استفاده می‌کنند، در دید مستقیم قرار داشته باشد، قفسه‌های یخچال شما به راحتی قابل بررسی هستند. تنها نکته این است که باید به خم شدن برای چک کردن مواد غذایی یخ زده، عادت کنید.

یخچال و فریزر درب فرانسوی

خچال و فریزر درب فرانسوی

این مدل‌ها دو درب باریک در بالا و یک فریزر در پایین دارند. گاهی اوقات یک کشو (یا بیشتر) در این بین وجود دارد. عرض‌ها از 28 تا 36 اینچ متغیر است. ظرفیت‌های ادعا شده تا 34 فوت مکعب نیز گزارش شده است، اگرچه متوسط ​​فضای قابل استفاده بسیار کمتر است، یعنی 17 فوت مکعب. درب‌های چرخشی کوچک که باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند، این قابلیت را نیز اضافه کرده‌اند که در صورت کوچک بودن مواد و وسایل تنها نیمی از درب یخچال را باز کنید.

یخچال‌های ساید بای ساید

یخچال‌های ساید بای ساید

در این مدل‌ها فریزر در یک سمت و یخچال در سمت دیگر است، و معمولاً در داخل خود درب توزیع‌كننده یخ و آب قرار دارد. با عرض‌هایی که به طور معمول از 33 تا 36 اینچ متغیر است، ادعا می‌شود که آن‌ها تا حدود 28 فوت مکعب ظرفیت دارند. (اما تنها حدود 70 درصد آن قابل استفاده است.) درهای باریک یک مزیت برای آشپزخانه‌های کوچک به حساب می‌آیند، اما مثلا برای گذاشتن یک جعبه پیتزا به اندازه کافی باز نمی‌شوند، و در محفظه‌های باریک و بلند، مواد و وسایل پشتی به سختی پیدا می‌شوند. به طور کلی، آن‌ها به اندازه انواع دیگر از نظر انرژی یا فضا کارایی ندارند.

 یخچال‌های توکار

 یخچال‌های توکار

این زیبایی‌ها با قیمت بسیار مناسب و تقریبا متناسب با کابینت‌ها و پیشخوان شما، به سبک‌های فریزر پایین، ساید بای ساید و درهای فرانسوی ارائه می‌شوند. آن‌ها معمولاً بلند (بالای 70 اینچ) و پهن (30 تا 48 اینچ) هستند و ظرفیت آن‌ها تا 27 فوت مکعب است (که تنها حدود 70 درصد آن قابل استفاده است). برای مطابقت با کابینت آشپزخانه خود به دنبال پنل‌های جلویی اختیاری باشید. یک گزینه توکار دیگر: یخچال ستونی، با عرض 18 اینچی، برای استفاده بیشتر از گوشه آشپزخانه.

اندازه را در نظر بگیرید

اغلب یخچال‌ها دارای طیف وسیعی از اندازه‌ها و ظرفیت‌ها هستند. همیشه قبل از خرید، مکان مورد نظر برای قرار دادن یخچال را اندازه بگیرید. و مطمئن شوید که یخچال مورد نظر شما از چارچوب درها نیز عبود کند. فضای کافی برای باز شدن درب یخچال و باز شدن فاصله 1 اینچی از کناره‌ها و پشت آن برای جریان مناسب هوا نیز حتما باید فراهم شود.

برای کمک به شما در یافتن یخچالی با اندازه مناسب برای آشپزخانه خود، اکنون درجه‌بندی یخچال ما بر را بررسی کنید که به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی مدل‌های دارای بالاترین امتیاز را برای اندازه مورد نیاز خود مشاهده کنید. مدل‌هایی از عرض استاندارد 36 اینچ تا 24 اینچ را پیدا خواهید کرد. ما همچنین ارتفاع و عمق هر مدل آزمایش شده را نیز یادداشت می‌کنیم.

برای کمک به شما در پیدا کردن بهترین یخچال و فریزر خارج از ابعاد استاندارد، ما راهنماهای بهترین یخچال و فریزر خارج از عمق استاندارد، یخچال و فریزر 30 اینچ و یخچال و فریزر 33 اینچ را پیشنهاد می‌کنیم.

در مورد ظرفیت، اکثر تولیدکنندگان 19 تا 22 فوت مکعب را برای یک خانواده چهار نفره توصیه می‌کنند.
اما اگر یک خرید هفتگی بزرگ انجام دهید یا به صورت عمده خرید کنید، ممکن است به ظرفیت بیشتری نیاز داشته باشید – 30 تا 33 فوت مکعب. توجه: آزمایشات ما نشان داده است که میزان ذخیره‌سازی قابل‌استفاده اغلب کمتر از مقدار ادعا شده است.

خواندن و بررسی دقیق برچسب انرژی

بازده انرژی به یک نقطه فروش بزرگ در بین مصرف‌کنندگان تبدیل شده است. تمام یخچال‌های جدید بسیار کارآمدتر از یک دهه قبل هستند، اما در اینجا نگاهی به برچسب انرژی آن‌ها می‌اندازیم – تا به شما کمک کنیم تا آنجا که ممکن است سبز باشید. (دوستدار محیط زیست)

رتبه انرژی آژانس حفاظت از محیط زیست مکان خوبی برای شروع هنگام خرید است. این بدان معنی است که یک محصول در 25 درصد برتر یا اطراف آن است، اما کارایی آن با توجه به مدل متفاوت است (به عنوان مثال، یخچال فریزر بدون برچسب ممکن است کارآمدتر از یک مدل درب فرانسوی دارای تاییدیه انرژی استار باشد.) علاوه بر این، ما برای مصرف انرژی آزمایش می‌کنیم که می‌تواند بین 50 تا 60 دلار در سال یا بیش از 500 دلار در طول عمر در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند.

برای مقایسه دقیق‌تر مدل‌های کارآمد، به برچسب EnergyGuide در یخچال‌هایی که در نظر دارید نگاه کنید و هزینه‌های عملکرد سالانه و کیلووات ساعت استفاده شده در سال را مقایسه کنید.

پنج ویژگی که حتما به آن‌ها علاقه خواهید داشت

یخچال و فریزرها با هر قیمتی به طور فزاینده‌ای جای خود را به مدل‌های جدیدتر می‌دهند تا زندگی شما را راحت‌تر و منظم‌تر کنند. مدل‌های درب فرانسوی معمولاً بیشترین بار را دارند. فقط بدانید که اگر نمی‌توانید بدون قفسه‌های قابل تنظیم یا قهوه‌ساز داخل خانه زندگی کنید، باید بیشترین مبلغ را بپردازید. ویژگی‌های زیر ویژگی‌هایی است که فکر می‌کنیم بیشترین راحتی را به یخچال شما می‌بخشد. برای اطلاعات بیشتر، رتبه‌بندی یخچال ما را بررسی کنید.

توزیع‌کننده‌های آب و یخ در داخل درب یخچال

این یکی از ویژگی‌هایی است که دارای بیشترین تقاضا بوده است: هرچند متوجه شدیم مدل‌هایی با این ویژگی بیشترین تعمیرات را نیز می‌طلبند. هزینه‌های انرژی آن‌ها نیز بیشتر است و شما با انتخاب این ویژگی ظرفیت کمتری نیز به دست خواهید آورد.

دسترسی آسان بدون باز کردن کامل درب یخچال

بدون باز کردن کل در، می‌توانید نوشیدنی‌ها و مواد مختلف دسترسی داشته باشید. این امر در طولانی مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود.

ویژگی تازه نگه داشتن مواد غذایی

مبدل‌های دوگانه به حفظ سطح رطوبت بالاتر در یخچال کمک می‌کنند و از خروج بوی فریزر نیز جلوگیری می‌کنند. دستگاه‌های تصفیه هوا باکتری‌ و کپک‌ها را از بین می‌برند، در حالی که کشوهای وکیوم شده یخچال برای تازه نگه داشتن مواد غذایی در مدت زمان طولانی‌تر کاملا مناسب هستند.

کنترل دما

شما تصمیم می‌گیرید که یخچال شما در هر قسمت خاص تا چه حد سرد باشد. به عنوان مثال یک کشو را برای خنک‌تر بودن از بقیه قسمت‌ها تنظیم کنید تا گوشت و ماهی بهتر ذخیره شود.

قفسه ها و کشوهای بهتر

می‌توانید قفسه‌های تقسیم شده را به طور مستقل در ارتفاع‌های مختلف مرتب کنید و درها را متناسب با وسایل بلندتر تنظیم کنید. با این حال، اگر درب شما قسمت‌های ذخیره‌سازی عمیق مخصوص تخم مرغ، شیر یا کره دارد، توجه داشته باشید که نگهداری این مواد در قفسه‌های داخلی بهتر است، جایی که دمای سردتر، آن‌ها را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارد. قفسه‌های آسانسوری بدون نیاز به تخلیه، بالا و پایین می‌شوند. قفسه‌های شلف به بدنه متصل می‌شوند تا بطری‌ها و شیشه‌ها را محکم کنند و دسترسی آسان‌تری به وسایل ذخیره ‌شده ارائه دهند.

نکات مهم در خرید یخچال

هنگامی که به سبک یخچال، ابعاد مورد نیاز و ویژگی‌های مورد نظر خود پرداختید، وقت آن است که شروع به خرید کنید. بسیاری از مصرف‌کنندگان جستجوی خود را به صورت آنلاین آغاز می‌کنند، سپس به فروشگاه مراجعه می‌کنند تا مدل‌هایی را که بیشتر به آن‌ها علاقه دارند بررسی کنند.

اگر بلافاصله به یخچال جدیدی احتیاج ندارید، همچنین می‌تواند منتظر عمده‌فروشی در تعطیلات بعدی بمانید. در یافتیم که قیمت یخچال در تابستان کاهش می‌یابد و در حوالی جمعه سیاه به کمترین حد خود می‌رسد، بنابراین سایر تعطیلات فروش، مانند روز کارگر، بهترین گزینه بعدی شما برای به دست آوردن معامله‌ای به صرفه است.

البته، بیماری همه گیر ویروس کرونا در بازار لوازم خانگی نیز تأثیرگذار است. کمبود دستگاه وجود دارد، به این معنی که بسیاری از مدل‌ها از چند هفته تا چند ماه دیگر موجود نخواهند بود و یا سفارش آن‌ها مرجوع شده است. از آنجا که موجودی کالا کم است، عمده‌فروشان نیز نیازی به گذاشتن تخفیف‌های سنگین بر روی یخچال و فریزرها به اندازه معمول ندارند.

با وجود کمبود، ما هنوز هم به شما توصیه می‌کنیم که مقایسه‌های خود را انجام دهید. بررسی عمده‌فروشان محلی و مستقل را فراموش نکنید و از چانه زدن و درخواست تخفیف هم نترسید.

گزینه دیگر این است که اگر بودجه کافی ندارید یا به سادگی به دنبال یک معامله خوب هستید، خرید یخچال دست دوم را انتخاب کنید. شما می‌توانید مدل بسیار بالاتری را با قیمت بسیار کمتر از قیمت عمده‌فروشی نیز تهیه کنید. بهترین مکان‌ها برای جستجوی یخچال‌های دست دوم، فروشگاه‌های لوازم خانگی دست دوم و تعمیرگاه‌های لوازم خانگی هستند. هر دو نوع فروشگاه معمولاً به شما ضمانت نیز می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *